Stacja Kontroli Pojazdów

STACJA wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne renomowanych firm.

Nie odsyłamy żadnego Klienta. Tylko u nas w razie konieczności likwidacji wycieków, wykonujemy wszystkie niezbędne zabiegi na miejscu – umycie silnika i podwozia, lokalizacja wycieku, likwidacja przyczyny!!! 

Wykonujemy także szybkie naprawy – wymiana klocków, łożysk, elementów zawieszenia, wymiana oleju i filtrów, serwis opon, kosmetyka auta.

STACJA KONTROLI POJAZDÓW – 10 WAŻNYCH DLA KLIENTA INFORMACJI                                       

Co kierowca wiedzieć powinien?

 I. Ceny badań technicznych są regulowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Aktualny cennik jest podany w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004 pozycja 2261. Koszt badania wynosi 98,-zł 

Na terenie całego kraju wszystkie Stacje Kontroli Pojazdów są zobowiązane  do stosowania tego samego cennika.

II. Badanie można przeprowadzić na dowolnej Stacji Kontroli Pojazdów w Polsce bez względu na miejsce zarejestrowania pojazdu.  

1.      Pierwsze badanie techniczne wykonujemy przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji.

2.      Następne badanie powinno być wykonane przed upływem 2 lat od poprzedniego badania.

Po upływie tych terminów, badanie techniczne wykonujemy  raz w  roku, natomiast w ciągnikach rolniczych oraz motorowerach  badanie powtarzamy co 2 lata

3.      Corocznym badaniom technicznym nie podlegają: motocykle zabytkowe, które nie są używane w celach zarobkowych, motorowery, samochody zabytkowe, które nie są używane w celach zarobkowych , przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 750 kg.

4.      Jeśli w pojeździe jest zainstalowana instalacja gazowa, lub pojazd służy do przewozu osób, TAXI lub Nauka Jazdy, badania techniczne wykonujemy raz w roku bez względu na wiek pojazdu.

5.      Koszt badania technicznego pojazdu z instalacją gazową LPG to 162,-zł. Na kwotę składają się: 98,-zł – okresowe badanie techniczne, 63,-zł – pojazd przystosowany do zasilania gazem (za badanie specjalistyczne), 1,-zł – opłata za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców.

6.      Przegląd samochodu sprowadzonego z zagranicy może wykonać tylko  Stacja Kontroli Pojazdów, która ma do tego uprawnienia. Nie każda stacja wykonuje tego rodzaju badanie. Stacje uprawnione mają w oznaczeniu literę: D 

Wymogi dla TAXI

7.      Cena dodatkowego badania pojazdu przystosowanego do przewozu osób rejestrowanego po raz pierwszy jako TAXI wynosi 42 zł, jeżeli aktualne jest badanie okresowe.

8.  Jeśli samochód nie posiada aktualnego badania technicznego powinno się wykonać badanie okresowe za 98,- zł, a jeśli posiada zamontowaną instalację gazu LPG koszt zwiększa się do 204,- zł.

9.  Jeśli pojazd jest już zarejestrowany jako TAXI cena wynosi 141,- zł (badanie okresowe 98,- zł + 42,- zł za dodatkowe warunki dla taxi + 1zł CEPiK) lub 204,- zł – za auto posiadające instalację gazową

10.  Dodatkowe wymagania techniczne:

a. Taksometr elektroniczny z ważnym dowodem legalizacji.

b. Co najmniej dwa miejsca dla pasażerów.

c. Co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi z prawej strony, jedne z lewej strony i jedne z tyłu nadwozia.

d. Pomieszczenie na podręczny bagaż pasażerów.

e. Apteczkę doraźnej pomocy.

f. Ogumione koło zapasowe.

g. Dodatkowe światło z napisem “TAXI”, odpowiadające następującym warunkom:

rozmieszczenie: na dachu, barwa: biała lub żółta z czarnymi napisami widocznymi z przodu i z tyłu pojazdu, połączenia elektryczne: światło może być włączone wówczas, gdy taksometr jest wyłączony, niezależnie od włączenia innych świateł i położenia urządzenia umożliwiającego pracę silnika; włączenie lub wyłączenie taksometru powinno powodować równoczesne odpowiednio wyłączenie lub włączenie światła, powinno być widoczne po zapadnięciu zmroku z odległości co najmniej 50 m przy dobrej przejrzystości powietrza.

Czas przeglądu rejestracyjnego skracamy do koniecznego minimum, jednak może się on różnić w zależności od stanu technicznego pojazdu i stopnia trudności danego przypadku.